Hacklink Nedir ?

22Haz, 2019

Hacklink, rastgele bir web sitesine sisteminde mevcut olan bir açık veya değişik bir yolla sızıldıktan sonra bu siteden başka bir siteye backlink sağlama işlemidir. Daha net şekilde izah edecek olursak ele geçirilmiş bir web sitesinden, web sitesinin haberi ve müsaadeyi olmaksızın ilave eden linklerin tamamı birer hacklink sayılmaktır. Hacklink’ler çoğu kez Alexa, Pagerank ve diğer SEO değerleri yüksek olan web sitelerinden alınır. Hedef kelimede yükseltilmek istenen internet sitesine backlink sağlanması neticeninde bu yüksek değerleri sahip site farkında olmadan backlink verilen siteye destek vermiş olur.

Hacklink Teknikleri

Hacklink’in sabit ve izah edebilecek bir tekniği yoktur. Sızılan her sistemden başarılı bir internet korsanı backlink çıkartabilir. Backlink’i çıkartırken ekseriyetle linkin saklanmasına yardımcı olacak bir takım ehemmiyetli kodlar kullanılır. Bu sayede sitenin sahibi çok daha uzun bir müddet sitenden link çıkışı olduğunu anlayamaz.

Hacklink Satışı

Gelelim Hacklink’in doğuş hikayesine. Hacklink’i tıpkı korsan ürünler  veya taklit ürünler gibi düşünebilirsiniz. Kaliteli bir siteden backlink ele geçirmek size vasati 1000 liraya mal olacaksa hacklink ile bu linke erişmek 300 liraya mal olabilir. Ama bu linklerin kalıcılığına değin hiç kimse size garanti sunamaz.

Hacklink Google tarafından idrak ettiği takdirde ehemmiyetli arama motoru cezalarıyla sonuçlanabilmektedir. Bu yüzden rizikolu bir metottur.

1 Comment

  • sirgliofrei Ekim 9, 2019 @ 5:42 pm

    Hello, Neat post. There is a problem along with your site in web explorer, may check thisK IE still is the marketplace leader and a huge component to other folks will pass over your wonderful writing due to this problem.

    http://www.sirgliofrei.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X